WorldSkills Singapore 2004

Select Competition :
Competitor NameInstitution/OrganisationSkill AreaAward
Ang Kian Hua
Institute of Technical EducationCNC MillingDiploma
Ang Yijie Ben
Nanyang Academy of Fine ArtsGraphic Design TechonologyDiploma
Chew Yip Chun Mervyn
Nanyang PolytechnicWeb DesignBronze Medal
Chin Weijie Lionel
Temasek PolytechnicWeb DesignSilver Medal
Choo Bing Ji
Institute of Technical EducationCNC MillingBronze Medal
Chua Chon Chiang
Institute of Technical EducationCNC MillingGold Medal
Dinesh Kenth Singh
Nanyang PolytechnicInformation Technology - PC Network SupportBronze Medal
Edmund Tay Teng Hean
Nanyang PolytechnicCNC MillingBronze Medal
Eric Ng Jin Yit
Institute of Technical EducationAutomotive TechnologyBronze Medal
Fong Wan Fon
Singapore PolytechnicGraphic Design TechonologyDiploma
Gan Hoe Yee
Singapore PolytechnicIndustrial ElectronicsDiploma
Hairul Khafiz Ramli
Nanyang PolytechnicInformation Technology - PC Network SupportBronze Medal
He Weijie
Singapore PolytechnicIndustrial ElectronicsGold Medal
Hu Yong Jie
Lim Weihong
Nanyang PolytechnicMechatronicsSilver Medal
Jonathan Loh Xin Zheng
Lau Teck Min
Nanyang PolytechnicMechatronicsGold Medal
Koh Chuan Heng Eric
Institute of Technical EducationCNC TurningSilver Medal
Koh Wee Siong
Poh Leong Beng
Institute of Technical EducationMechatronicsDiploma
Lai Ke Loong Benjamin
Li Ruixiong
Nanyang PolytechnicMechatronicsDiploma
Lee Jian Wei Nicholas
Ng Han Cai Albert
Nanyang PolytechnicMechatronicsDiploma
Lee Li Quan
Ong Zeng Hao
Temasek PolytechnicMechatronicsSilver Medal
Li Weide
Institute of Technical EducationAutomotive TechnologyGold Medal
Liang Hao Jie
Nanyang PolytechnicCNC MillingGold Medal
Lo Min Ming
Nanyang PolytechnicInformation Technology - Software ApplicationsGold Medal
Miss Chua Hui Lin Melissa
Institute of Technical EducationCNC TurningDiploma
Miss Liew Mei Qi Viridis
Nanyang PolytechnicInformation Technology - PC Network SupportGold Medal
Miss Xia Huimin
Temasek PolytechnicGraphic Design TechonologyGold Medal
Mohamed Yoosuf s/o Seguapa Kassim Mohamed
Nanyang PolytechnicMechanical Engineering Design-CADBronze Medal
Muhammad Fairuz Bin Jumat
Nanyang PolytechnicInformation Technology - PC Network SupportDiploma
Muraliraj s/o Rajoo Devaraj
Ngee Ann PolytechnicIndustrial ControlGold Medal
Necine Goh Han Ching
Institute of Technical EducationAutomotive TechnologySilver Medal
Ng Shi Hui
Singapore PolytechnicIndustrial ElectronicsBronze Medal
Ong Lai Huat
Temasek PolytechnicWeb DesignDiploma
Oun Chuan Teck
Ngee Ann PolytechnicIndustrial ControlDiploma
Ow Yong Wai Keong
Ngee Ann PolytechnicIndustrial ControlDiploma
Pan Jiahao
Nanyang PolytechnicWeb DesignDiploma
Pua Suan Yong Clarence
Institute of Technical EducationCNC TurningBronze Medal
Simon Lwa See Boon
Singapore PolytechnicCNC MillingDiploma
Soh Ju Hu
Nanyang PolytechnicMechanical Engineering Design-CADSilver Medal
Tan De Hao
Ngee Ann PolytechnicIndustrial ControlGold Medal
Tan Kai Jun
Nanyang PolytechnicGraphic Design TechonologySilver Medal
Tan Ming Tien
Nanyang PolytechnicInformation Technology - PC Network SupportSilver Medal
Tan Zhi Hao
Singapore PolytechnicIndustrial ElectronicsSilver Medal
Tung Ying Zhu Alexis
Nanyang PolytechnicInformation Technology - Software ApplicationsBronze Medal
Wong Chi Hou
Ngee Ann PolytechnicIndustrial ControlDiploma
Wong Jie Hong
Singapore PolytechnicIndustrial ControlGold Medal
Wong Yoong Khang
Nanyang PolytechnicGraphic Design TechonologySilver Medal
Yong Yong Cheng
Nanyang PolytechnicInformation Technology - Software ApplicationsSilver Medal