11th ASEAN Skills Competition
Kuala Lumpur, Malaysia – September 2016

Select Competition :
Competitor NameInstitution/OrganisationSkill AreaAward
ANDREW LOW YEN CHUNG
Institute of Technical EducationElectronicsBronze Medal
ANG ZHEN YAO
Institute of Technical EducationIndustrial AutomationMedallion for Excellence
CHERYL LEE SI YAO
Institute of Technical EducationBeauty TherapyMedallion for Excellence
DANISH ABRISAM B ISMAIL
Institute of Technical EducationMechatronicsBronze Medal
JAVIER LIAN DEHAN
Institute of Technical EducationWeb DesignMedallion for Excellence
KIMBERLY CHNG
Institute of Technical EducationRestaurant ServiceMedallion for Excellence
LOW WEI TING
Institute of Technical EducationAircraft MaintenanceGold Medal
MUHAMMAD ARIF B KAMARUDIN
Institute of Technical EducationCNC MaintenanceSilver Medal
MUHAMMAD TEO LUTFI B M R T
Institute of Technical EducationCookingMedallion for Excellence
NEO WEI CHUN
Institute of Technical EducationElectrical InstallationMedallion for Excellence
NG SI SI (Khloe)
Institute of Technical EducationBeauty TherapyBronze Medal
NOEL PHUA JIA JIN
Institute of Technical EducationCookingBronze Medal
ONG RUN AN
Institute of Technical EducationMechanical Engineering Design-CADBronze Medal
PUTERI CHAFIDHOH BTE ABDUL J
Institute of Technical EducationGraphic Design TechonologyMedallion for Excellence
QUEK WEI QUAN
Institute of Technical EducationMechatronicsBronze Medal
SAM WEI KIT ALEX
Institute of Technical EducationCNC MaintenanceSilver Medal
TAN CHIN HAN
Institute of Technical EducationIT Network Systems AdministrationBronze Medal
TAN ZHEN WEI, FABIAN
Institute of Technical EducationIndustrial AutomationMedallion for Excellence
TIAN YUE XIAO, BRYON
Institute of Technical EducationElectronicsMedallion for Excellence
WENG WUBIN
Institute of Technical EducationInformation Network CablingBest of Nation & Gold Medal
WU QINSHEN
Institute of Technical EducationAircraft MaintenanceGold Medal
ZAHIRAH BTE ZAINOL
Institute of Technical EducationRestaurant ServiceBronze Medal