11th ASEAN Skills Competition Competitors

Competitor Name (In Alpha-Order)Institution/OrganisationSkill Area
ALOYSIUS LOH ZHANG RUI
Institute of Technical EducationIT Network Systems Administration
ANDREW LOW YEN CHUNG
Institute of Technical EducationElectronics
ANG ZHEN YAO
Institute of Technical EducationIndustrial Automation
ARJAY KOH CE XIONG
Institute of Technical EducationAutomotive Technology
AUDRY SOH YUN TING
Institute of Technical EducationIT Software Solutions for Business
CHERYL LEE SI YAO
Institute of Technical EducationBeauty Therapy
DANISH ABRISAM B ISMAIL
Institute of Technical EducationMechatronics
IHSAN NURSAQIF B SARISAH
Institute of Technical EducationWeb Design
JAVIER LIAN DEHAN
Institute of Technical EducationWeb Design
KIMBERLY CHNG
Institute of Technical EducationRestaurant Service
LIM XIN YI, SHANNON
Institute of Technical EducationGraphic Design Techonology
LOW WEI TING
Institute of Technical EducationAircraft Maintenance
MUHAMMAD ARIF B KAMARUDIN
Institute of Technical EducationCNC Maintenance
MUHAMMAD IHSAN B MUHAMMAD K
Institute of Technical EducationMechanical Engineering Design-CAD
MUHAMMAD RASOUL B SHIDDIK
Institute of Technical EducationAir-conditioning and Refrigeration
MUHAMMAD RIDZWAN SHAH B N
Institute of Technical EducationAutomotive Technology
MUHAMMAD TEO LUTFI B M R T
Institute of Technical EducationCooking
NEO WEI CHUN
Institute of Technical EducationElectrical Installation
NG SI SI (Khloe)
Institute of Technical EducationBeauty Therapy
NOEL PHUA JIA JIN
Institute of Technical EducationCooking
NUR AMIRA BTE RAMLAN
Institute of Technical EducationIT Software Solutions for Business
ONG KAH YEOH
Institute of Technical EducationMobile Robotics
ONG RUN AN
Institute of Technical EducationMechanical Engineering Design-CAD
PUTERI CHAFIDHOH BTE ABDUL J
Institute of Technical EducationGraphic Design Techonology
QUEK WEI QUAN
Institute of Technical EducationMechatronics
SAM WEI KIT ALEX
Institute of Technical EducationCNC Maintenance
SEH SUI SIM
Institute of Technical EducationInformation Network Cabling
SHAH KHUSSAI'IN B MOHD OMAR
Institute of Technical EducationAir-conditioning and Refrigeration
TAN CASTER
Institute of Technical EducationMobile Robotics
TAN CHIN HAN
Institute of Technical EducationIT Network Systems Administration
TAN XIN EE, EUGENE
Institute of Technical EducationElectrical Installation
TAN ZHEN WEI, FABIAN
Institute of Technical EducationIndustrial Automation
TIAN YUE XIAO, BRYON
Institute of Technical EducationElectronics
WENG WUBIN
Institute of Technical EducationInformation Network Cabling
WU QINSHEN
Institute of Technical EducationAircraft Maintenance
ZAHIRAH BTE ZAINOL
Institute of Technical EducationRestaurant Service