10th ASEANSkills Competition Competitors

Photo Gallery | NewsRoom | Information on 10th ASEANSkills Competition

Competitor Name (In Alpha-Order)Institution/OrganisationSkill Area
Aide Iskandar Bin Abdul Rahim
Institute of Technical EducationIT Network Systems Administration
Aloysius Chua Kheng Teen
Institute of Technical EducationMechanical Engineering Design-CAD
Annabelle Soh Yu Ting
Institute of Technical EducationGraphic Design Techonology
Benjamin Mak Jian Wei
Institute of Technical EducationCNC Maintenance
Chan Jing Xiang
Institute of Technical EducationInformation Network Cabling
Colleen Teah XinYi
Institute of Technical EducationElectronics
Elaine Sz Hui Min
Institute of Technical EducationHairdressing
Eunice Wong Wan Yun
Institute of Technical EducationBeauty Therapy
Farisha Dhamiera Bte Bohari
Institute of Technical EducationRestaurant Service
Foo Fang Yeow
Institute of Technical EducationElectronics
Gotwin Tan Ge Wen
Institute of Technical EducationIT Network Systems Administration
Jovin Hong Yi Jing
Institute of Technical EducationGraphic Design Techonology
Kamarulariffin Bin Rosland
Institute of Technical EducationCNC Maintenance
Lau Tian Li Shaun
Institute of Technical EducationMechatronics
Lau Xin Wei
Institute of Technical EducationIT Software Solutions for Business
Loh Fook Lee
Institute of Technical EducationCooking
Lum Xue Er
Institute of Technical EducationMechanical Engineering Design-CAD
Mohamad Ikel Bin Mohamad Yshzid
Institute of Technical EducationRefrigeration & Air-Conditioning
Mohammad Khairil Safee Bin Sharif
Institute of Technical EducationIndustrial Automation
Muhammad Fauzan Bin Abal Fazil
Institute of Technical EducationCNC Maintenance
Muhammad Shaahibulmadhi Bin Mahmud
Institute of Technical EducationMobile Robotics
Muhammad Takzim Azami Bin Mohamad Mamfizam
Institute of Technical EducationIndustrial Automation
Nik Muhammad Amirul Hakim
Institute of Technical EducationCooking
Ong Wee Qi
Institute of Technical EducationIT Software Solutions for Business
Ong Xing Le
Institute of Technical EducationRefrigeration & Air-Conditioning
Seah Ji Yang Don
Institute of Technical EducationMechatronics
Shawn Teo Yew Sing
Institute of Technical EducationElectrical Installation
Sherman Sng Rong Sheng
Institute of Technical EducationWeb Design
Tan Jia Han
Institute of Technical EducationMobile Robotics
Tan Kai Hao Andrew
Institute of Technical EducationInformation Network Cabling
Tan Kwang Sheng
Institute of Technical EducationRestaurant Service
Timothy Soon Yu Feng
Institute of Technical EducationWeb Design
Tok Jia Qi
Institute of Technical EducationHairdressing
Vanessa Quek Hui Min
Institute of Technical EducationBeauty Therapy
Wong Chun Siong
Institute of Technical EducationElectrical Installation